Dzień Dziecka w Broszkowicach

W pierwszą czerwcową niedzielę wokół Domu Ludowego w Broszkowicach rządziły dzieci. Czekała na nie moc atrakcji: zabawy, pokazy i słodkie upominki. Szczęśliwie udało się zażyć wszystkich przyjemności, zanim się rozpadało.

Najmłodsi opanowali dmuchany plac zabaw i poddawali próbom zabawki skręcane z balonów. Dziewczęta ustawiały się w kolejkach do malowania twarzy i puszczania mydlanych baniek, a odważniejsze trenowały spacer po linie.


Największą frajdą dla chłopców okazała się oaza chłodu w parne i gorące popołudnie – wodna kurtyna ustawiona przez strażaków. Druhowie z miejscowego OSP przygotowali też pokazy sprzętu i ratowniczych umiejętności. Animatorki w bajkowych kostiumach dbały, żeby nikt się nie nudził.


Deszcz zaczął padać na tyle późno, że udało się zakosztować wszystkich atrakcji i niespodzianek. Najmłodsi zdążyli się wybawić... i zmęczyć. Podczas imprezy prowadzona była też zbiórka publiczna na rzecz chorej Lenki z Brzezinki.


Dzień Dziecka w Broszkowicach zorganizowały Rada Sołecka we współpracy z OSP. Sołtys Broszkowic Anna Sporysz podkreśla, że bogaty program i upominki (na każde dziecko czekała paczka słodyczy) były możliwe dzięki sponsorom. Były to działające w Broszkowicach Spółka Pastwiskowa, Sklep "Monika", Villa Old Tree, Drelux R. Lubiński, Rowerland i Autoart Mot oraz firmy OMAG, Kaufland, Danone i Aksam.

GALERIA