Przekazanie samochodu dla OSP Broszkowice

Strażacy z Broszkowic dostali samochód ratowniczo-gaśniczy. Mimo że ich Renault nie przyjechał prosto z salonu, dla nich jest jak nowy, ponieważ przez ostatnie ćwierćwiecze (!) używali Żuka, którego miejsce jest raczej w muzeum.

29 października był świętem dla wszystkich strażaków z naszej gminy. Przed remizą w Broszkowicach stanął rząd maszyn, a na placu – szereg pocztów sztandarowych. Wójt Albert Bartosz i komendant Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Oświęcimiu Tomasz Tyran przekazali naczelnikowi i kierowcy wóz kupiony przez Gminę Oświęcim za 118 tys. zł. Następnie samochód został poświęcony przez ks. Jerzego Brońkę, proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.


– To nietypowy zakup – powiedział Albert Bartosz – bo bardzo rzadko zdarza się coś kupować, a potem modlić się, żeby to było jak najmniej używane. Chyba że na ćwiczeniach.
Wójt Gminy Oświęcim szczególnie podkreślił wdzięczność dla starosty oświęcimskiego Zbigniewa Starca za wsparcie i współpracę we wszystkich obszarach działalności samorządu, a także dla przedsiębiorców, którzy prócz biznesu widzą także potrzeby lokalnej społeczności.


Sobotnia uroczystość była również okazją do odznaczenia druhów wyróżniających się zaangażowaniem oraz do przekazania ufundowanego przez powiat zestawu ratownictwa medycznego. Gośćmi ceremonii byli m.in. sołtys Broszkowic Anna Sporysz, gminna radna Emilia Turza, komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu brygadier Piotr Filipek, prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Oświęcimiu Arkadiusz Kuwik oraz radni powiatu Waldemar Klisiak i Adam Sowa.

 

GALERIA